Zistite, čo je nové na našej škole
          • Od hoaxov k porozumeniu

17. 4. 2024

V piatok 12.4.2024 sa naši deviataci zúčastnili na besede „Od hoaxov k porozumeniu“. Žiaci diskutovali s Tomášom Kriššákom, ktorý besedu viedol. Dozvedeli sa rozdiel medzi dezinformáciou a hoaxom, ale aj to, prečo ľudia šíria nepravdivé informácie.

Ďakujeme lektorovi a Kysuckej knižnici v Čadci za organizáciu a pozvanie.

15. 4. 2024

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že od 15.04.2024 sa okolie budovy školy zmení na stavenisko z dôvodu budovania parkoviska v priestoroch pri altáne ZŠ s MŠ Staškov 502. Preto Vás a Vaše deti prosíme, aby ste používali iba HLAVNÝ VCHOD do budovy a rešpektovali bezpečnostné označenia a zábrany.

O priebehu prác Vás budeme informovať.

• Scottie Go!

11. 4. 2024

Žiaci šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka sa na hodinách informatiky učia blokové programovanie aj prostredníctvom hry Scottie Go! Pomocou tejto hry postupne získavajú množstvo kompetencií a zručností, ktoré sú pre ich budúcnosť dôležité: učia sa napríklad základy programovania, naučia sa riešiť zložité problémy a logicky myslieť. Učíme žiakov základy programovania hravou a priateľskou hrou, ktorá obsahuje prvky gamifikácie, takže žiaci môžu riešiť úlohy, ktoré sú v nej obsiahnuté, s nadšením a sústredene prechádzať ďalšími úrovňami hry. Môžu sledovať úspechy svojej práce a naučiť sa tajomstvá základov programovania. Hrdinom hry je sympatický mimozemšťan Scottie, ktorého vozidlo je zničené nad Zemou a jeho časti padajú na všetky kontinenty. Úlohou našich žiakov je pomôcť Scottiemu získať náhradné diely, aby sa mohol vrátiť domov.

10. 4. 2024

Dňa 22. 03. 2024 sme si v našej škole pripomenuli Svetový deň vody. Žiaci sa počas tohto dňa prostredníctvom prezentácií o vode dozvedeli o tom, čo je kolobeh vody v prírode, aké je dôležité neznečisťovať vodné zdroje, o správnom dodržiavaní pitného režimu, dôležitosti a význame vody pre život človeka.

• Marec v ŠKD

10. 4. 2024

V mesiaci marec - mesiaci knihy sme si v ŠKD nielen čítali, ale aj vyrábali vlastné knihy a obálky na ne. Deti sa následne mohli nachvíľu zahrať na autorov, či ilustrátorov vlastných nápadov. Čitateľskú gramotnosť sme si tiež upevňovali hraním divadla...

Nezabudli sme ani na našich budúcich prváčikov, ktorí budú pri zápise do našej školy obdarení darčekmi od nás.

• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
      • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
      • William Shakespear
      • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.